Yeni Ümit Forklift Ehliyeti

A2 SINIFI MOTOSİKLET EHLİYETİ HAKKINDA EN SIK SORULAN SORU

A2 Sınıfı Motosiklet Ehiliyeti Hakkında Sık Sorulan Sorular?

A2 Motosiklet Ehliyeti Hakkında Sık Sorulan Sorular

A2 motosiklet ehliyeti hakkında sık sorulan sorular, A2 motosiklet ehliyeti hakkında sık sorulan sorular hakkında bilgiler:

1.Soru : B Sınıfı ehliyet ile motosiklet kullanılırmı?
Cevap : Sayın motosiklet sürücüleri son zamanlarda en çok sorulan bu soruyu aydılığa kavuşturmanın zamanının geldiğini düşünüyoruz. Bütün gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizdede motosiklet türü motorlu vasıtayı A1 ve A2 sınıfı sürücü belgesi ile kullanılmaktadır. Yalnız yeni yeni ülkemizde kullanılan dört tekerli ATV türü  motosikleti şuan A2 sınıfı sürücü belgesi ile kullanılmaktadır.Yeni kanun yürürlüğe girdiği takdirde yalnızca ATV türü motosikletleri B Sınıfı sürücü belgesi ile kullanılmaya başlayacaktır. Yalnız kanun yürülüğe girdiği zaman yine diğer tüm motosikletleri A1 ve A2 sınıfı sürücü belgesi ile kullanılmaya devam edilecektir.

2.Soru : 125 cc. ye kadar olan motosikletleri B sınıfı ile kullanabilirmiyiz?

Cevap : Hayır böyle bir şey söz konusu bile değil. Yeni kanun çıkması halinde  125 cc.olan motosikletleri A1 ehliyet kullanacak. Diğer bütün motosikletleri ise yeni kanun çıktığı zaman eski adı A2 sınıfı yeni adı A sınıfı olacak sürücü belgesi ile kullanılacaktır….

<<<24 Ekim 2009 Sınavı İçin Kayıtlarımız Başlamıştır>>>

<<<A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyetindeki KAMPANYALAR İçin Tıklayınız>>>

<<<A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti Sınav Soruları İçin Tıklayaınız>>>

<<<A2 Sınıfı Sınav Sonuçları İçin Tıklayınız>>>