Yeni Ümit Forklift Ehliyeti

EHLİYET BÜYÜTME

psiko-teknik

Ehliyet büyütme ya da farklı bir sürücü belgesine geçiş yapmak için teroik ders ve yazılı sınav uygulaması kalkmıştır. Herhangi bir sürücü belgeniz var ve başka bir sınıf ehliyete ihtiyacınız var ise sadece direksiyon dersi alarak direksiyon sınavına girmeniz yeterli olacaktır.

Farklı bir sınıf sertifika alırken alınması gereken direksiyon dersi için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Ticari araç kullanmak isteyenler ehliyetini büyüttükten sonra src belgesi almaları gerekmektedir. Src belgesi için detaylı bilgiye ulaşmak için bu linki inceleyebilirsiniz. http://www.srcbelgesi.co/src-belgesi-nasil-alinir-src-belgesi-alma.php

Farklı Sınıf Ehliyete Fark

B Sınıfı ehliyet olup bir üst sınıf ehliyet almak isteyen sürücüler sadece direksiyon sınavına girerek ehliyeti almaya hak sahibi olurlar. Aslında halk arasında “Ehliyeti büyütmek veya ehliyeti yükseltmek” teriminin asıl adı fark sınıfına girmektir. Farka girilecek ehliyet sınıfları ise E sınıfı ve D sınıfıdır. E sınıfı sürücü belgesi ile kamyon, otobüs, ve B sınıfının kullanmış olduğu araçlar kullanılır. D sınıfı sürücü belgesi ile Tır, kamyon ve B sınıfının kullanmış olduğu araçlar kullanılır.

Src belgesi için arayın

Src belgesi için arayın

Yeni Ehliyet Sınıfları

Src Belgesi Nedir

Tır Ehliyeti

E ve D Sınıfı Yaş Şartı: Yaşı 22 yi bitirmiş 23 den gün almış olmalıdır.

Not: B sınıfında E sınıfına geçişte yazılı sınavı kaldırılmış olup, adaylar sadece direksiyon sınavına girmeleri yeterlidir.

B Sınıfı Ehliyetten E Sınıfı Ehliyete Geçiş veya

B sınıfı Ehliyetten D Sınıfı Ehliyete Geçiş için gerekli olan evraklar;

  • Öğrenim Belgesi (Noter Taktikli yada diploma aslı)
  • Sabıka Kaydı (e-devlet şifrenizle çıkarabilirsiniz)
  • 8 Adet Renkli Fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Sınav harcı.