Yeni Ümit Forklift Ehliyeti

İkinci El Araba Alırken

İkinci El Oto Alırken En Fazla Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

İkinci El Oto Alırken En Fazla Dikkat Etmeniz Gerekenler

Son yıllarda araba sahibi olanların sayısında gözle görülür bir artış söz konusu. Zira, bir yıl içerisinde milyonlarca araba el değiştirmektedir. Bu değişimler sonucunda bazı mağduriyetlerin yaşandığını haberlerde sık sık duymaktayız. Peki ikinci el araç alırken nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi, dikkat etmemiz gereken hususlardan kısaca bahsedeceğiz.

Src Belgesi Hakkında Bilgi Edinmek İçin Aşağıdaki Linki Ziyaret Edebilirsiniz.

  • Son yıllarda araç satın alınmadan önce ekpertize giderek  “İkinci El Oto Ekspertiz Raporu” çıkarmanız sizin için daha garantili bir yöntem olacaktır.
  • Otomobilin motorundan şanzımanına, kaportasından döşemesine kadar iyice inceleyin.
  • Mümkünse satın almaya bir otomobil tamircisi ile gidin.
  • Otomobilin çalıntı olup olmadığını anlamak için motor ve şase numaralarını, ruhsattaki motor ve şase numaraları ile karşılaştırın. Çalıntı otomobil aldıysanız ödediğiniz paradan olacağınız gibi, çalmadığınızı ispatlayana kadar uğraşmanız gerekecektir.
  • Otomobili mutlaka kullanarak deneyin.
  • Tanıdığınız bir tamirci veya kaportacıya götürüp kontrol ettirin. Kaza geçirip sonradan toplanmış olabilir.
  • Vergi numarası uygulaması sayesinde artık ruhsatı üzerinize almamak gibi bir durum söz konusu değildir. Yine de aykırı uygulamalar olabilmekte. Bunun için mutlaka Ruhsat sahibi ile anlaşmaya çalışın.

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2018

Otomobil sahibi ile anlaştığınızda, otoyu ücretini ortaklaşa ödeyeceğiniz bir otoparka teslim edin. Trafik Şube Müdürlüğü’nden otomobilin hilesiz olup olmadığını öğrendikten sonra, otomobilin sahibi ile birlikte otomobili çözün.
Son zamanlarda rent a car şirketlerinden kiralananlar oto pazarında satılmakta. Bu otomobilleri alan kişiler ise mağdur durumda kalabiliyorlar. Bu nedenle otomobilin sicilini araştırmadan asla kaparo vermeyin.

Add Comment